Аналітичний погляд на початок 21-шого ст. свідчить: дві глобальні проблеми харчування та егологічна безпека стають для цивілізації найголовнішими. Усі інші прямо або опосередковано пов'язані з ними.
Виробництво сільськогосподарської продукції нині сягае близько 5 млрд.тонн на рік. Щоб збільшити цей показник удвічі й забезпечити їжею 2025 р. майже 9 млрд. населення планети, традиційних способій буде недостатньо. Ось чому створення і впровадження генетично-модефікованих організмів (ГМО) є науково-політичною проблемою.
Земля може прогодувати нинішню кількість мешканцшв планети. І не просто прогодувати на грані вичерпання ресурсів, а за умов, що не буде виснажливого с/г виробництва, тобто грурти не втрачатимуть своеї родючості . А що діється ? Не варто їхати далеко - візьмемо рідну Україну. На сьогодні родючість грунтів мменшилась десь на 40 відцотків. Чорноземи втратили більшість гумусу.
Останнім часом проблема продовольства у світі, частково в Україні, загострилась настільки, що вже йдеться про продовольчу кризу. Пошук шляхів розвитку аграрної економіки залишаеться відкритим.
Комментариев нет:
Отправить комментарий